Ballina Etiketimet Ajri

Etiketim: Ajri

Ajri i ndotur mund të shkaktojë atak në zemër

0
Studime të mbledhura për rreth një dekadë në të gjithë Singaporin thonë se përqendrimet e grimcave të vogla në ajër mund të shkaktojnë arreste...

​Zjarri në Sazan, kërkohet ndihmë nga ajri

0
Zjarri në ishullin e Sazanit vijon duke djegur pyllin me pisha dhe me gjithë ndërhyrjen e FA është e pamundur fikja, ndërsa kërkohet ndërhyrja...

Bie transporti i mallrave në porte e hekurudhë, rritet ai nga...

0
Transporti i mallrave në muajin prill ka shënuar rënie në porte dhe në hekurudhë sipas statistikave të fundit të Institutit të Statistikave. “Volumi i mallrave...

Dyson prezanton kufjet të cilat ju mbrojnë nga ajri i ndotur

0
Dyson ka krijuar kufje që përfshijnë një maskë pastruese të krijuar për të ndihmuar njerëzit të shmangin ajrin e ndotur në qytete.E quajtur, Dyson...

Zjarr masiv në Labinot Mal, terreni i vështirë për zjarrfikëset, ndërhyhet...

0
Ekipet e zjarrfikëseve dhe emergjencave civile të Bashkisë së Elbasanit janë duke u përballur me një zjarr të përmasave të mëdha në fshatin Gur...

Kontrolli nga ajri me helikopter dhe dron nxjerr zbuluar të riun...

0
Një i ri ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacioni policor “Pult” pas hekurave përfundoi...

Përhapja e koronavirusit nga ajri, si të mbroni veten dhe 5...

0
Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë koronavirusi i ri, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetit ende po përpiqen të...

Përhapja nga ajri e Covid-19, shkencëtarët bashkojnë forcat për të zbuluar...

0
Shkencëtarë nga e gjithë bota kanë bashkuar forcat për të zbuluar rrezikun e përhapjes së koronavirusit nga ajri. Së fundmi, një grup ekspertësh i...

OBSH-ja pranon se po shfaqen prova për përhapjen e koronavirusit nga...

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka pranuar se po shfaqen prova të shumta që tregojnë se koronavirusi përhapet gjerësisht në ajër, një gjetje kjo që...

“Po! Ka prova që Covid-19 përhapet nga ajri”- OBSH e pranon...

0
Pas presionit nga 239 shkencëtarë, OBSH ka pranuar se ka prova që dëshmojnë se Covid-19 përhapet edhe nga ajri. Ditën e djeshme grupi i...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24