fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Aftesim teknologjik 5 albas

Etiketim: aftesim teknologjik 5 albas

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të...

0
Laptopët Samsung janë rikthyer në tregun e Mbretërisë së Bashkuar në një mënyrë spektakolare. Gjigandi korean ka konfirmuar modelet e reja të laptopëve të...

Raketa e SpaceX u kthye në një “top zjarri” – momenti...

0
Një prototip i raketës së SpaceX, Starship, shpërtheu gjatë lëshimit mbrëmë, përpara fillimit të Falcon 9 më vonë sot. Sipas medieve të huaja, prototipi Serial...

Aplikacioni atraktiv për rikthimin e ikonave të vjetra në iPhone

0
Nëse keni nostalgji për kohë, kur nuk duhej vendosur maskë për të dalë nga shtëpia, MSCHF e ka krijuar një aplikacion atraktiv. Derisa bota  jashtme...

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së...

0
Gjatë muajit prill, Apple prezantoi në një version paraprak të zhvilluesve të macOS Catalina 10.15.5, që ka një veçori të quajtur menaxhimi i shëndetit...

Realme X3 një super celular me një super kamerë

0
Realme X3 fillon në Evropë dhe vjen me një ekran 120Hz dhe zoom periskop. Kompania Realme është duke punuar shumë për të fituar teren në...

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

0
Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik të zvogëluar, të quajtur “Anomalia e Atlantikut të...

‘Syri Bionik’ që mund t’ju kthejë miliona njerëzve shikimin – do...

0
Një “Sy Bionik” (protezë vizuale) që është i ndjeshëm sa retina e njeriut, mund t’ju kthejë miliona njerëzve shikimin – dhe do të jetë...

”Volkswagen” rifillon prodhimin në Argjentinë

0
”Volkswagen” po rifillon prodhimin në vendin e tij të dytë në Argjentinë, deklaroi kompania e njohur gjermane e prodhimit të makinave. ”Punëtorët duhet të mbajnë...

Audi e ka një ekip special që merret vetëm me nuhatjen...

0
Në makinat nga Audi, nuk lejohet të montohet asnjë pjesë që lëshon aromë. Dihet se është një prodhues kualitativ, i vendosur që blerësi i makinave,...

SHBA aprovon masën e ndalimit të furnizimit me çipa të Huawei

0
Qeveria amerikane ka zbuluar se do të ndërpresë furnizimin me çipat e Huawei nga prodhuesit global, duke bërë një goditje tjetër të madhe për...