Ballina Etiketimet Afganistan

Etiketim: Afganistan

Mot ekstrem në Afganistan, 124 viktima nga temperaturat e ulëta

0
Të paktën 124 njerëz kanë vdekur nga temperaturat e ulëta në Afganistan gjatë dy javëve të fundit, sipas zyrtarëve talebanë. Rreth 70,000 bagëti ishin zhdukur...

Bilanc tragjik/ Shkon në 1150 numri i viktimave nga tërmeti në...

0
Autoritetet talibane në Afganistan njoftuan se kishin ndërprerë operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit të 22 qershorit që goditi pjesën lindore të vendit, teksa numri...

Tërmeti në Afganistan/ Bilanc tragjik: 920 të vdekur dhe 600 të...

0
Tërmeti prej 6.1 shkallësh që goditi të mërkurën Afganistanin ka lënë 920 të vdekur dhe 600 të tjerë. Mediat e huaja raportojnë se tërmeti goditi...

Në Lezhë shfaqet vuajtja e grave dhe vajzave në Afganistan

0
Në Lezhë është mbajtur një aktivitet nga grupet afgane ku gra dhe vajza atje kanë shfaqur vuajtjet nën regjimin e talibanëve. Regjimi i Talibanëve...

Skandali i qeverisë Biden/ Pentagoni publikon videon e sulmit me dron...

0
Mbas sulmit të ISIS-K në aeroportin e Kabulit, ku mbetën të vrarë 13 marinsa amerikane, SHBA-të reaguan më datë 29 gusht duke ndërmarrë një sulm...

Shtëpia e Bardhë i qëndron deklaratës për mosinformimin e Presidentit Trump...

0
Shtëpia e Bardhë është hedhur në mbrojtje të qëndrimit se Presidenti Donald Trump se nuk ishte informuar për raportet se një njësi e inteligjencës...

Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në...

0
Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Afganistan si shpërblim për vrasjen e...

Zbulimi i SHBA: Rusët kanë ofruar shpërblime për vrasje amerikanësh në...

0
Zbulimi amerikan ka arritur në përfundimin se ushtria ruse u ka ofruar shpërblime militantëve të lidhur me talebanët në Afganistan për të vrarë ushtarë...

Talebanët sulm në Afganistan, vriten 17 ushtarë

0
Zyrtarët afganë kanë thënë se luftëtarët talibanë kanë sulmuar një pikë të kontrollit në provincën Javzjan, duke vrarë të paktën 12 pjesëtarë të forcave...

Afganistan/ Sulm në një xhami, 4 të vdekur

0
Së paku katër vetë humbën jetën nga një shpërthim në një xhami të Kabulit. “Mjetet shpërthyese, të vendosura në xhaminë Shir Shah-E-Suri, shpërthyen gjatë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24