Soreca: Gjykata e Lartë funksionale për qytetarët shqiptarë

0
261
soreca:-gjykata-e-larte-funksionale-per-qytetaret-shqiptare
Gjigandi

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Presidentit Meta, i cili dekretoi tre anëtarët e Gjykatës së Lartë.

Në një status në twitter, Sorca shprehet se tashmë Gjykata e Lartë është funksionale për qytetarët shqiptarë.

“Ne e mirëpresim vendimin e Presidentit Meta për të emëruar tre anëtarë të rinj të Gjykatës së Lartë dhe urojmë KLGJ për këtë arritje të rëndësishme. Gjykata e Lartë tani është funksionale për të shërbyer me integritet të lartë për qytetarët shqiptarë”, shkruan Soreca

Lexo edhe:  Ardit Gjebrea: Sot është vonë për ta mbrojtur Teatrin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu