Skandal/ Njerëz të shtrirë në pllakat e urgjencës së QSUT, krevatët e shtrimit jepen me qira 1000 mijë lekë nga stafi

0
113
Gjigandi

E rëndë shihet të jetë gjendja në shërbimin spitalor, pasi në urgjencën e QSUT-së mungojnë kapacitetet.

Një rast flagrant është bërë publik nga kreu i PD, Sali Berisha i cili ka bërë publike një foto ku shihet një qytetar i shtrirë në dysheme, për shkak të mungesës së shtretërve.

“Gjendje katastrofë në Urgjencën e QSUT-së! Nuk ka shtretër dhe të sëmurët shtrihen në dysheme. Shtrati shitet me 10 mijë lekë. Shërbimi shëndetësor në ditën e tij më të zezë!”, shkruan ai.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Berisha ka bërë publike edhe denoncimin që i ardhur këtë mëngjes nga një qytetare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu