Situatë kritike, riaktivizohet zjarri te Kepi i Rodonit

0
28
Gjigandi

Zjarri te Kepi i Rodonit është riaktivizuar këtë pasdite.

Burime për median bëjnë me dije se flakët po vijojnë të shkrumbojnë hektarë me pyje në kodrat e Rodonit dhe se po përparon në mënyrë të frikshme nga era e fortë.

Mësohet se ndërhyrja nga zjarrfikësja është e pamundur, pasi duhet ndërhyrje nga ajri.

Aktualisht situata është kritike .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu