Shqipëria nxjerr policinë dhe ushtrinë në rrugë, mesazh me altoparlant: Qëndroni në shtëpi

0
1254
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama deklaroi më herët fillimin e kontrollove të përbashkëta nga patrullat e policisë së shtetit mbështetur nga policia ushtarake si një nga masat për parandalimin e covid19.

Rreth orës 18:00 policia e rendit dhe forcat ushtarake kanë nisur posto-blloqet në te gjithë vendin.

Detyra primare e tyre është evidentimi personave të ardhur nga Italia të cilët nuk vetë-karantinohen.

Lexo edhe:  Studentët e Univeristetit të Korçës i rikthehen auditoreve në qershor

“Të dashur qytetarë qëndroni në shtëpi, evitoni vendet me shumë njerëz dhe lani duart sa më shpesh”, kjo është thirrja që dëgjon sot në rrugët e kryeqytetit.

Autoritet kanë dalë në qarkullim dhe më një altoparlant përsërisin mesazhin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu