Serie A zgjedh më të mirët e javës së 11-të, mes tyre edhe talenti shqiptar 

0
Gjigandi

Kampionati italian i futbollit, Serie A mbylli siparin e javës së 11 të sezonit të hënën që lamë pas, me sfidat Frosinone-Empoli, që përfundoi me rezultatin 2 me 1 dhe sfidën Torino-Sassuolo, që përfundoi po me rezultatin, 2 me 1, që i dhanë fund kësaj jave plot surpriza të kampionatit italian.

Këtë të martë është publikuar edhe formacioni i javës në elitën e futbollit italian, ku kësaj radhe pjesë e “më të mirëve” të javës është edhe “bomberi” me oirigjinë shtqiptare, Arijon Ibrahimovic i skuadrës së Frosinone.

Kështu, formacioni i javës është me skemën, 4-1-2-1-2, ku në prtë është gardiani i Lecce, Wladimir Falcone, nga Leçe . Në krahët e mbrojtjes janës Zappa e Marchizza me qendër që mbulohet nga Bremer e Bijol.  Mesfusha përbëhet nga Calhanoglu, Mireti, Chiesa, si dhe nga “fantazist” argjentinas i Udinese, Roberto Pereyra.

Ndërkaq, sulmi plotësohet nga kapiteni i “zikaltëre” të Inter, Lautaro Martinez, si edhe nga “bomberi” i skuadrës së Monza, Lorenzo Colombo.

 

p.k\dita

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu