“Rrjeti po bombardohet me teori konspirative”/ Rama reagon për mbylljen e “Mehmet Akif”: Ja si qëndron e vërteta

0
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për mbylljen e gjimnazit “Mehmet Akif” nga Ministria e Arsimit. Përmes tre postimeve në Twitter, kryeministri shkruan se drejtuesit e institucionit arsimor kanë marrë leje për të zhvilluar mësimdhënie në një godinë dhe më pas e kanë ushtruar aktivitetin diku tjerët, duke shkelur ligjin.

Rama thekson se është verifikuar dy herë rasti dhe më pas është marrë vendimi për mbylljen e tij.

Po ashtu ai nuk ka lënë pa sulmuar edhe mediat dhe politikën, për të cilën thekson se po bombardojnë rrjetin me teori konspirative.

Gjithashtu ai thumbuar edhe drejtuesit e institucionit arsimor, ku deklaron se përdorimi i fëmijëve në protestë, duke luajtur rolin e viktimës, tregon ndërgjegje të ulët.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu