Rezultatet e provimit të gjuhës së huaj për maturantët, ministrja Kushi: Kanë shkëlqyer me nota maksimale

0
10
Gjigandi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka publikuar rezultatet e provimit të gjuhës së huaj për maturantët.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Kushi shkruan se një pjesë e mirë e maturantëve kanë shkëlqyer me nota maksimale.

“I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale. Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve!”, shkruan Kushi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu