​Rënia e re e bitcoin, sinjal për përshpejtimin e shitjes së kriptomonedhave

0
Gjigandi

Çmimi i kriptomonedhës bitcoin ra nën 20.000 dollarë (19.000 euro), për herë të parë që nga fundi i vitit 2020, duke sinjalizuar se shitja e kriptomonedhave po përshpejtohet.

Bitcoin ka rënë nën pragun e rëndësishëm psikologjik, deri në nëntë për qind, në më pak se 19.000 dollarë (18.000 euro), sipas CoinDesk.

Herën e fundit që bitcoin ishte në këtë nivel ishte në nëntor 2020, kur ishte në rrugën e tij drejt nivelit të lartë të të gjitha kohërave prej gati 69.000 dollarë (65.551 euro).

Bitcoin ka humbur më shumë se 70 për qind të vlerës së tij. Një rënie të ngjashme ka pësuar edhe Etherium.

Kjo është shenja e fundit e trazirave në industrinë e kriptomonedhave, mes turbulencave më të gjera në tregjet financiare. Një seri kriptomonedhash fshinë dhjetëra miliarda dollarë të aseteve të investitorëve dhe inkurajuan thirrje urgjente për të rregulluar industrinë e lirë.

Union Contact

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu