Recetë/Gurabie me lajthi

0
Gjigandi

150 gr miell
200 gr margarinë
4 lugë gjelle vaj
1 vezë
1 lugë gjelle uthull
1 lugë gjelle sheqer pluhur
2 filxhan çaji lajthi (të grira)
1 bustinë pluhur pjekës

Përgatitja
1
Në një tas përzieni të gjithë përbërësit përveç miellit dhe lajthive të grira. Përzieni të gjithë përbërësit mirë dhe shkoni me ngadalë miellin e situr.
2
Shtoni lajthitë e grira dhe përzieni sërish. Lëreni miellin të vijë për 30 minuta.
3
Lyeni një tavë me të bardhë veze dhe shtoni brumin të ndarë në copëza të vogla me ngadalë.
4
Futini në furrë të piqet për 30 minuta në 180 gradë.

Ju bëftë mirë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu