Receta fantastike e byrekut me gjizë dhe qepë të njoma, ja mënyra si ta përgatisni në shtëpi, do lëpini gishtat nga shija e veçantë

0
Gjigandi

Përgatitja e Byrekut me Gjizë dhe Qepë të Njoma

Përbërësit

500 gr gjizë
10-12 qepë të njoma (Përdoret vetëm pjesa e bishtave)

500 gr Miell

250 ml Ujë
Vaj Ulliri

Pak gjalpë fshati

Sodë Buke

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu