Real Madrid/ Mësohet emri i trajnerit që do të zëvëndësojë Ancelotti-n

0
Gjigandi
Carlo Ancelotti duket se do të largohet nga stoli i trajnerit te Real Madrid në fund të këtij sezoni.
Sipas ‘TodoFichajes’, klubi madrilen zgjodhi Mauricio Pochettino-n si kandidati numër një.
Real Madrid beson se Pochettino e njeh mirë futbollin spanjoll dhe gjithashtu ka një përvojë të gjerë profesionale. Përveç kësaj, argjentinasi ka treguar gjithmonë një gatishmërinë që një ditë të punësohet në Santiago Bernabeu.
Pochettino u largua nga PSG nga vera e kaluar.
RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu