Protesta e banoreve ne Unaze, “Astiri” pushtohet me gardh policesh

0
97
blank
Gjigandi

Policia e Tiranes ka vendosur nje numer te madh efektivash ne zone ndersa banorët e “Astirit” vijojnë rezistencën me protesta për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga plani i bashkise per ti shembur. Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve. Banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër ka shtuar forcat në terren. Pamjet tregojne forca të shumta policie që ndodhen në terren. Efektivat e policise kane krijuar nje mur ne zonen ku qytetaret dhe banoren e Astirit mblidhen per te protestuar ne menyre te perditshme.

Lexo edhe:  Spektakël dritash këtë javë, qielli do të pushtohet me shi meteorësh

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu