“Nuk i mbajti frena”/ Shoferi i ambulancës në Fier hedh në tokë pacienten, e plagos edhe më rëndë

0
71
Gjigandi

Një 64-vjeçar është proceduar penalisht, pasi për shkak se ka frenuar menjëherë ka rrëzuar pacienten që ndodhej brenda, duke e dëmtuar kështu edhe më rëndë.

Shtetasi me iniciale L. P., akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Njoftimi i Policisë:

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal i shtetasit L. P., 64 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke transportuar me autombulancë për në spitalin e Fierit, pacienten F. B., për shkak të frenimit të menjëhershëm, është rrëzuar brenda në ambulancë pacientja F. B., duke pësuar dëmtime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu