Njihuni me shenjat më pa komplekse të horoskopit

0
Gjigandi

A mund të kujtoni një kohë kur u ndjetë pa komplekse dhe folët hapur? Të jesh i sinqertë për mënyrën se si ndihesh nuk është lojë e lehtë, por këto janë shenjat më pa komplekse të horoskopit: Dashi, Binjakët dhe Virgjëresha.

Dashi

Kur keni diçka për të thënë, nuk ju pëlqen të ‘fshiheni pas shkurreve’ apo të hidheni rreth së vërtetës. Ju drejtoheni nga Marsi, planeti i agresionit dhe luftimit dhe fjalët tuaja “kanë shumë luftë” në to. E vërteta del nga ju me breshëri. Sigurisht, ndonjëherë ju shkoni pak larg dhe flisni shumë impulsivisht. Por në fund të ditës, ju jeni të përmbledhur me fjalimin tuaj dhe i thoni gjërat ashtu si e ndjeni.

Binjakët

Mendja jote është gjithmonë duke vepruar me shpejtësi rrufeje dhe kështu, nuk ke gjithmonë kohë të ndalosh dhe të mendosh para se të flasësh. Në fund të fundit, ju udhëhiqeni nga Mërkuri, planeti i procesit të komunikimit dhe të mendimit dhe ju gjeni disa gjëra të zgjuara për të thënë. Ndonjëherë sinqeriteti juaj shfaqet si kaustik, por ndershmëria juaj nuk është për të gjithë. Ju e kuptoni që për të qenë vet ju autentik, duhet të thoni atë që dëshironi të thoni.

Virgjëresha

Ju jeni tepër intuitiv dhe vëzhgues, kjo është arsyeja pse të metat priren t’ju dalin jashtë pritshmërive. Megjithatë, nuk mendoni se mbajtja e të vërtetës së këtyre të metave nga bota nuk është aspak një gjë e bukur. Nëse nuk i thoni shoqes tuaj se duhet të rregullojë grimin e saj, ato do të ecin me buzëkuq në dhëmbë gjatë gjithë ditës dhe askush nuk e dëshiron këtë. Ndonëse jo të gjithëve ju pëlqen sa i sinqertë jeni për të vërtetën, ju e dini që po i bëni një nder botës. Dikush duhet të bëjë gjënë e duhur dhe të jetë i sinqertë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu