Ngjyra që iu përshtatet bazuar në shenjën tuaj të Zodiakut

0
Gjigandi

Ne dëshirojmë t’ju ofrojmë një zgjidhje: lëreni shenjën tuaj të horoskopit të përcaktojë ngjyrën e flokëve tuaj të ardhshëm dimëror.

Nëse do të pyesnit një stilist se kur është koha më e mirë për të lyer flokët, shumë prej tyre do të thoshin në dimër. Kjo jo vetëm sepse sezoni i motit të ftohtë, sjellë ide të reja për t’u provuar, por edhe sepse ka më pak agresorë të jashtëm (dielli, uji i kripur, klori) që mund të dëmtojnë ngjyrën për të cilën sapo keni shpenzuar kohë dhe para.

Edhe nëse e ndryshoni shpesh pamjen tuaj, vendimi për një ndryshim në look nuk është aspak i lehtë.

Ne dëshirojmë t’ju ofrojmë një zgjidhje: lëreni shenjën tuaj të horoskopit të përcaktojë ngjyrën e flokëve tuaj të ardhshëm dimëror.

Pavarësisht se me cilën tendencë të ngjyrës së flokëve ju përshtateni, do të keni një pamje të re intriguese për të nisur sezonin.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar): Trendi i ngjyrës së flokëve biondë

Shumica e njerëzve pëlqejnë të jenë më të ngrohtë në dimër, por Bricjapëve nuk u pëlqen të përzihen në turma. Trendi i ngjyrës së flokëve bionde-smoky është i përsosur për ju, sepse është një pamje neutrale dhe klasike.

Ujori (20 janar – 18 shkurt): Ngjyrë e ngrohtë dhe natyrale

Një ngjyrë flokësh e ngrohtë, me pamje natyrale, është perfekte për Ujorin, miqësor dhe të ngrohtë. Pëzien nuancat delikate të biondës dhe kafes së lehtë në një bazë brune.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars): Trendi i ngjyrës së flokëve kafe, me nuancë të kuqerremtë

Një romantik si ju nuk mund t’i rezistojë pamjes intensive të flokëve në ngjyrë gështenjë. Nuanca e pasur dhe e gjallë do të plotësojë garderobën tuaj dimërore me tone neutrale.

Dashi (21 Mars – 19 Prill): Nuanca vjollcë

Si një Dash, energjia juaj është shumë e gjallë. Një person i pasionuar si ju ka nevojë për një ngjyrë flokësh që do t’ju bëjë të ndiheni të gjallëruar sa herë i shikoni në pasqyrë.

Demi (20 Prill – 20 Maj): Highlights

Ideja për të ndryshuar tërësisht pamjen tuaj për këtë sezon mund t’ju trembë, kështu që provoni një nndryshim më delikat me taktikën e fijeve highlights.

Binjakët (21 maj – 20 qershor): Trendi i ngjyrosjes së flokëve në karamel

Kjo nuancë me tingull të ëmbël përfshin nuanca më të lehta dhe të arta në një bazë kafe, duke krijuar një ngjyrë jo bionde, por as brune. Është me dy anë, si ju.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): E zezë me shkëlqim

Eshtë e mahnitshme se si një ngjyrë e re e flokëve. Mund të ndryshojë gjithë humorin tuaj. Trendi me ngjyrë të zezë me shkëlqim është zgjedhja perfekte për ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht): Flokë pink

Nëse dikush mund të bëjë flokët rozë, ai është një Luan. Kjo siguron që të dalloheni në turmë, ashtu siç ju pëlqen. Do t’ju japë energji të madhe të personazhit kryesor gjatë gjithë sezonit.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator): Një ngjyrë ‘mocha’

Si Virgjëreshë, mund të jeni më hezituese ndaj ndryshimeve drastike të bukurisë për shkak të personalitetit tuaj të rezervuar. Trendi i ngjyrës së flokëve me mocha, do t’ju lejojë të ndryshoni gjërat pa u larguar shumë nga sfera e ngjyrave natyrale.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor): Marmalade Blond

Peshorja mund të jetë paksa e pavendosur, kështu që ju do të dëshironi një ngjyrë flokësh që mund të vazhdoni ta ndryshoni ndërsa humori juaj evoluon dhe sezoni përparon. Trendi i ngjyrës së flokëve me Marmalade Blond është një opsion i shkëlqyeshëm për ju, sepse mund të personalizohet dhe përshtatet sipas shijes tuaj duke shtuar më shumë nuanca.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor): Mushroom Brown

Akrepat janë kreativ dhe shumë të pavarur. Ngjyra e flokëve Mushroom Brown është e pakuptueshme dhe përfshin nuanca të ngrohta dhe të ftohta, kështu që i përshtatet të gjitha nuancave të lëkurës.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor): Trendi i ngjyrës së flokëve që ‘thyen bazën’

Si Shigjetar, ju jeni tipi i personit që pëlqen të hyjë në sallon dhe të lini stilisten tuaj të bëjë gjithçka, që do të thotë se jeni aventurier dhe ecni me rrjedhën. Base-Breaker

Është një trend i përsosur për ju, sepse tingëllon e guximshme dhe ju jep një pamje krejtësisht tuajën në varësi të ngjyrave që përdorni.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu