Nga Mali i Çikës në Dhërmi, zjarri po frikëson turistët

0
18
Gjigandi

Rreth 4 ditë Mali i Çikës është i përfshirë nga flakët dhe ndërhyrja e zjarrfikësve duket të jetë e pamundur.

Flakët po favorizohen nga era dhe zona turistike e Dhërmiut shihet e rrezikuar. Turistët në zonë janë shprehur se janë të frikësuar dhe kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme me helikopter për neutralizimin e vatrave të zjarrit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu