Në 2020 më pak lekë për rrugët, Balluku: Koncesionari i Milot-Balldre ka një vit kohë

0
62
Gjigandi

Ministrja e infrastrukturës, Belinda Balluku u shpreh e pakënaqur me fondet buxhetore të akorduara nga Ministria e Financave për rrugët, duke shpresuar që së paku projektet e nisura të financohen në kohët.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Projekti tjetër që rrezikohet nga prerja e fondeve është ai i hekurudhës Tiranë-Durrës.
Gjatë prezantimit të buxhetit në komisionet parlamentar e zonja Balluku foli në komisionet parlamentare edhe për koncesionin e rrugës Milot-Balldren.
Ajo tha se nuk ka informacion për ecurinë e procedurave dhe gjetjen e financimeve, por shtoi se kompania fituese ka 1 vit afat që nga miratimi I koncesionit për të zbatuar kontratën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu