Ndezën tymueset në Kuvend, PS kërkon përjashtimin e 3 deputetëve demokratë

0
Gjigandi

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e tre deputetëve demokratë, Samiri Korreshi, Elda Hoti dhe Lindita Metalisë.

Kjo pas situatës kaotike të shkaktuar ditën e enjte në Kuvend me tymueset.

Sakaq, mësohet se tymueset, të cilat u ndezën gjatë seancës parlamentare. janë gjetur në çantat e Hotit dhe Metalisë.

Ishte ministri i Brendshëm, Taulant Balla që i kujtoi deputetëve që hodhën tymuese në seancë se hedhja e tyre në ambjente të mbyllura, përbën vepër penale.

RonaTyra

Sekretariati i Etikës do të mblidhet sot online  për të diskutuar mbi kërkesën e maxhorancës.

Kërkesa për marrje mase disiplinore

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu