Marmelatë hurme në shtëpi, receta e lehtë që bëhet për pak minuta

0
Gjigandi

Jemi në stinën më të mirë dhe të ëmbël. Stinën e vjeshtës, e hurmave, ftonjve. Në këtë artikull do t’ju tregojmë sesi të bëni një marmelatë të thjeshtë dhe të shijshme prej hurme.

Përbërësit:

-8 hurma të pjekura, të pastruara e të bëra pure

-1 mollë, pure

-1/4 f. çaji lëng limoni

-750 gr sheqer

-vanilje ose 2 shkopinj kanelle

Përgatitja:

Purenë e mollës dhe hurmave vendoseni në një tenxhere dhe ziejini për 15-20 minuta. Lëreni të pushojë për disa minuta, pastaj shtoni sheqerin dhe lëngun e limonit dhe ziejeni sërish deri sa të mpikset. Hiqni shkumën që nxjerr gjatë zierjes dhe në fund shtoni pak kanellë dhe liker nëse keni.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu