Kush është Klejd “Dibrani” me 90 operatorë “Forex” dhe miliona euro të vjedhura tek “Kompleksi Halili”

0
Gjigandi

Në zemër të Tiranës, pranë zonës së “Selvisë” është kompleksi Halili. Në këtë kompleks ku ka apartamente, njesi tregtare etj, kanë gjetur strehë edhe disa “banda” të vjedhjes së qytetarëve europiane nëpërmjet platformave “forex”.

Në katin e 8 të këtij kompleksi ka zyrat njëra prej “bandave”. Për të tjerat do flasim në vijim. Kjo celulë drejtohet nga Klejd “dibrani” dhe një grup i ngushtë i njerezve rreth tij. Kjo celulë ka mbi 90 të punësuar operatorë dhe pjesa tjetër “ustallarët” që I japin dorën e fundit vjedhjes.

Kjo bandë që operon prej më shumë se 1 viti në të njëjtën zyrë, arkëton miliona euro ccdo muaj, ku një pjesë e tyre “magazinohen” në kripto dhe pjesa tjetër investohen në prona, automjete dhe jetë luksoze. Celula e Klejd “dibranit” ka një mbrojte të fortë në rradhët e uniformave blu, e sidomos në sektorët ku do duhej që të godisnin pikërisht këtë lloj aktiviteti.

Në vijim:

RonaTyra
  • Emrat e kupolës drejtuese të celulës së Klejd “dibranit”
  • Mbrojtja e tij në polici
  • Mekanizmi I pastrimit të parave dhe rolet konkrete të bashkpuntorëve
  • Ku janë investuar një pjesë e parave të vjedhura./Abc24.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu