Flakë masive në Krujë, digjen 10 hektarë pyll

0
14
Gjigandi

Një sipërfaqe e madhe me pyje e shkurre është përfshirë nga flakët në Krastën e Krujës.

Burime për median bëjnë me dije se deri më tani si pasojë e flakëve, janë shkrumbuar 10 hektarë pyje. Mësohet se flakët janë duke u përhapur me shpejtësi, ku dyshohet si i qëllimshëm.

Ndërkohë zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje, por lokalizimi i flakëve raportohet i vështirë për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu