Kursi i këmbimit valutor për sot, 10 gusht 2022

0
Gjigandi

Euro vijon të këmbehet në nivelin më të ulët historik të saj. Nëse para një muaji këmbehej në tregun valutor me 120 Lekë, aktualisht ka zbritur në 116.3 Lekë.

Abc24.al ju sjell në vëmendje këmbimin valutor për të gjitha monedhat, të cilat po ashtu kanë pësuar rënie:

  • Dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.5 lekë;
  • Paundi britanik sot blihet me 136.5 lekë, dhe shitet me 137.9 lekë;
  • Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, shitet me 119.6 lekë;
  • Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe shitet me 89 lekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu