“Kur New Yorku ishte një fshat”

0
Gjigandi

New Yorku sot është një nga vendet më të zhvilluara në botë.

Shumë vite më parë, ky vend ka qenë thjesht tokë bujqësore ku funksiononin disa ferma.

Muzeu i koleksionit online të Qytetit të New Yorkut zbulon një sërë fotosh që tregojnë se si dukej qyteti në atë kohë.

Galeria përmban ilustrime dhe fotografi të kodrave New York City, të cilat më vonë u shkatërruan për të krijuar atë që është sot.

RonaTyra

 

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu