Kriminale/ Bizneset pranë zonës së liqenit helmojnë qentë endacak të sterilizuar

0
Gjigandi

Një ngjarje që mund të konsiderohet kriminale ka ndodhur rreth zonës së Liqenit Artificial në Tiranë, ku bizneset kanë helmuar zonën ku lëvizin qytetaret me qenushët e tyre, ku kanë ngordhur disa nga katërputroshe endacake.

Sipas raportimeve të faqes, Animal Rescue Albania, shumë kafshë kanë ngordhur nga ky helmim, ndërsa qenushë të tjerë janë në gjendje të rëndë. Po ashtu sipas faqes, shumë pronarë qenusha të tjerë kanë raportuar se kafshët e tyre kanë ngordhur gjatë orëve të fundit.

Ndërsa AMK ka kryer hetimet e nevojshme nga ku ka rezultuar se katër putroshat janë helmuar. Kjo është një thirrje për autoritetet që gjejnë dhe të vendosin para ligjit, persona përgjegjës për helmimin e qenushëve dhe vënien e tyre para ligjit.

Po ashtu policia na ka konfirmuar që do të shtoj patrullat

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu