Kortizoni, ç’duhet të dinë personat që e përdorin

0
Gjigandi

Kortizoni është një medikament i cili përdoret për trajtimin e disa sëmundjeve (të tilla si artriti Kortizoni (1)reumatoid, sëmundjet inflamatore të lëkurës dhe aparatit tretës, alergjive etj) dhe ka venti antiinflamatore dhe analgjezike.

Përdorimi afatgjatë i kortikosteroideve mund të shkaktojë efekte anësore të cilat kërkojnë ndryshimin e cilësisë së ushqimit, si dhe regjimit tonë në tërësi.

Efektet anësore që shkaktojnë janë: prania e edemës për shkak të mbajtjes së natriumit, një rritje të glukozës në gjak për shkak të rezistencës së insulinës, rritjen e rrezikut të osteoporozës dhe osteopenisë.

Për të parandaluar të gjitha simptomat e mësipërme duhet të ndryshoni regjimin ushqimor. Një ndryshim i mirë do të ishte kufizimi i natriumit ose edhe i sheqerit, për të ulur inflamacionin.

Ushqimet e pasura me natrium janë: kripa, soda, salcat e ndryshme, mishi i përpunuar, supat e gatshme, farat e kripura, patatinat, ushqimet e shpejta, perimet e konservuara etj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu