Këto janë 6 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë për s*ksin

0
130
Gjigandi

Marrëdhënia intime është diçka personale që ndodh mes dy njerëzve dhe si e tillë ajo përjetohet në maksimum, kur ka ndjenjë mes partnerëve ose edhe kur është diçka kalimtare.

Por ka ende shumë gjëra që partnerët tuaj nuk i dinë për seksin.

Priza.al ju sjell në vëmendjen tuaj shtatë kuriozitetet që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë për seksin:

  • Pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin, por edhe për seksin, veçanërisht tek burrat. Ndalimi i pirjes së duhanit, e bën më të mirë ereksionin dhe e zgjat më shumë;
  • Gjatë marrëdhënieve, organet gjenitale, gjinjtë dhe hundët fryhen për shkak të presionit të lartë të gjakut. Si rezultat, flegrat e hundës zmadhohen dhe në këtë rast futet shumë ajër dhe ju mund të ftoheni;
  • Sperma është një agjent i shkëlqyer kundër plakjes dhe fantastik për lëkurën e fytyrës.
  • Me moshën, penisi bëhet më i vogël;
  • Vetëm 25% e grave arrijnë të kenë një orgazmë me një penetrim të vetëm, të tjerët kanë nevojë për stimulim klitoral;
  • Gratë e arsimuara kanë më shumë gjasa të kenë seks anal se sa ato më pak të arsimuara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu