Izraeli evakuon 100 mijë civilë nga kufiri i Gazës

0
Gjigandi

Rreth 100 mijë civilë janë evakuuar nga shtëpitë e tyre në veri dhe jug të Izraelit. Kjo është bërë e ditur nga Ministria izraelite e Mbrojtjes, cituar CNN.

Evakuimi i qytetit Kiryat Shmona, i cili nuk është i detyrueshëm, nuk përfshihet në këtë numër, por do të rriste numrin e përgjithshëm të evakuimeve në rreth 123 mijë civilë, tha ministria.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu