Investimet strategjike/ Retorikë e njëjtë, Spiropali zëvendëson Ramën. I del në krah Xhaçkës

0
4
Gjigandi

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në lidhje me akuzat e bërë ndaj investimeve strategjike.

Spiropali tha se ministrja Xhaçka nuk është antare e komiteti, si dhe nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme plenare për të siguruar paanshmërinë e saj ndaj kësaj çështje.

“Jemi ne që i nxisim investitorët. Pyetjet tuaja janë të njëjta, por i trajtoni në statusin e prokurorit. Në asnjë parashikim ligjor nuk përdoret termi “përfitues bregdeti”, pasi vetëm mund të lihet në përdorim. Vendimet e komitetit janë vendime në parim, ku merret përfundimtar. Ka pasur një vendim, pra është derivat i ligjit. Zonja Xhaçka nuk është antare e komitetit, pra e përjashton qartazi përfshirjen e saj. Xhaçka nuk morri pjesë për të garantuar paanshmërinë. Do zhvillojë zonën”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu