Gjykata e Lartë vendos që kërkesa e Belerit të shqyrtohet nga GJKKO

0
Gjigandi

Gjykata e Lartë ka përcaktuar Gjykatën e Posaçme si kompetente për të shqyrtuar kërkesën për leje të posaçme për Fredi Belerin.

Mësohet se vendimi u mor në dhomë këshillimi nga gjyqtarët Sandër Simonaj, Sokol Binaj dhe Ilir Panda.

Beleri kërkon leje për t’u betuar si kryetar i zgjedhur i Himarës. Më herët, Gjykata e Posaçme refuzoi kërkesën e tij për leje të posaçme.

Sakaq, seanca e sotme në Gjykatën e Posaçme po mbahet me dyer të mbyllura ku po pyetet dëshmitari Arsen Rama, i cili bashkëpunoi me prokurorinë dhe zbardhi skemën e blerjes së votave.

 

RonaTyra

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu