Euro dhe dollari në “pikiatë”, kursi i këmbimit valutor

0
Gjigandi

Dollari amerikan pas një rikuperimi të lehë gjatë mëngjesit të sotëm ka pësuar sërish një rënie të kuotës në raport me ditën e djeshme teksa blihet sot 113.3 lekë dhe shitet me 114.3 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal Paundi britanik blihet sot me 133.6 lekë dhe shitet me 134.7 lekë krahasuar me ditën e hënë duke mos shënuar luhatje të ndjeshme nga dita e djeshme.

Monedha europiane sakaq ka pësuar zbritje të kuotës ditën e sotme pasi është blerë sot me 116.5 lekë dhe është shitur me 117.1 lekë në raport me dje.

Franga zvicerane nuk bën [përjashtim duke rënë dhe ajo nga një ditë më parë teksa blihet sot me 118 lekë dhe shitet me 118.9 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu