Emri/ Zbulohet ushtaraku i cili furnizonte me armë kriminelët

0
Gjigandi

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me megaoperacionin në Durrës, ku 14 persona u arrestuan dhe 5 u shpallën në kërkim.

Burime për median bëjnë me dije se mes të arrestuarve ka qenë dhe ushtaraku Altin Celami, 43-vjeç.

Mësohet se Celami i siguronte armë grupit të vrasësve me pagesë, ndaj edhe është pezulluar nga funksionet ushtarake.

4-vjeçari punonte si ushtarak në repartin e Pezë Helmës në Tiranë.

I arrestuari akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municioneve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu