Edi Rama kërkon ndjesë, por baret e restorantet do të mbyllen në Tiranë e Durrës

0
141
edi-rama-kerkon-ndjese,-por-baret-e-restorantet-do-te-mbyllen-ne-tirane-e-durres
Gjigandi

Kryeministri shqiptar Edi Rama, përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka thënë se kanë marr vendim për mbylljen e të gjitha restoranteve, bareve e klubeve në Tiranë e Durrës, kjo pasi që qytetarët s’po përfillin rregullat për të qëndruar në shtëpi.

Ky është postimi i plotë i Ramës:

NDJESË por duke parë shkallën e ulët të vetëdijes së shumë qytetarëve, kryesisht të rinj, që e kanë edhe më të vështirë të rrinë në një vend, detyrohemi TË MBYLLIM TË GJITHA RESTORANTET, BARET, KLUBET, në TIRANË dhe DURRËS fillimisht!

Lexo edhe:  Pro dhe kundër miqësive në punë

 KJO NUK ËSHTË KOHË PUSHIMESH dhe ARGËTIMESH JASHTË SHTËPISË, po KOHË LUFTE Dhe KJO LUFTË FITOHET VETËM DUKE KUFIZUAR LIRINË TËNDE, DUKE NDRYSHUAR RRËNJËSISHT MËNYRËN E JETESËS dhe DUKE RUAJTUR FAMILJEN TËNDE nga kontaktet e tua me jashtë!

 FRIKË ASPAK, KUJDES PO! MADJE SHUMË FARE!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu