E rëndë në Turqi/ Autobusi përplaset me dy kamionë, raportohen 7 viktima dhe 11 të plagosur

0
Gjigandi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi ku një autobus është përplasur me dy kamionë duke shpërthyer në flakë.

Si shkak i përplasjes raportohen 7 persona që kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur, dy prej të cilëve në gjendje kritike.

Pas përplasjes automjetet janë përfshirë nga flakët, për pasojë pasagjerët kanë mbetur të bllokuar, duke shkaktuar vdekjen e 7 prej tyre.

Aksidenti ka ndodhur në një autostradë në provincën e Agrit, në Turqinë lindore, ku zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të ofruar ndihmën e parë.

Guvernatori i provincës së Agrit tha në një deklaratë se:

“Raportohet për disa viktima” , ishin, i cili ndodhej në vendin e aksidentit, ndërsa numrin e të vdekurve e bëri të ditur Taip Erdogan pasi mbërriti në vendngjarje: Fatkeqësisht, 7 bashkëqytetarë tanë humbën jetën nga përmbysja e një autobusi në Tutak- tha ai

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu