Dwamena nuk duhej të lejohej të luante, Braçe: Evropa e shpëtoi duke mos e pranuar!

0
Gjigandi

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe thotë se futbollisti ganez Raphael Dwamena nuk duhej të lejohej të luante në fushën e blertë, për shkak të problemeve të mëparshme me zemrën.

Në një reagim në Facebook, Braçe thotë se ekipet në Spanjë, Austri dhe në Zvicër “e shpëtuan”, pasi e refuzuan të bëhej pjesë e ekipeve vendase për shkak të problemeve serioze me zemrën, për të cilat mjekët i kishin rekomanduar të mos luante më futboll.

Reagimi i plotë i Braçes:

 

RAPHAEL DWAMENA DUHEJ SHPËTUAR;

 

RonaTyra

DUHET TA KISHIM SHPËTUAR!

 

E shpëtuan anglezët, e shpëtuan spanjollët, e shpëtuan austriakët, e shpëtuan zviceranët;

 

NE JO! NE NUK E SHPËTUAM! Dhe ka arsye; NE KEMI KOMBËTARE-për jashtë sigurisht, FUTBOLLI TJETËR-ky që luhet këtu brenda, ËSHTË NJË GETO!

 

Për të as që kujdeset kush; ky futboll duhet veç për të zgjedhur kryetarin e FEDERATËS, asgjë më shumë, KAAAAARRIIIIIIIIGEEEEEEEEEN! Raphael Dwamena shpëtoi në Evropë, për shkak të rregullave natyrisht; tek ne jo, këtu nuk ka rregulla;

 

Në fakt këtu nuk ka MJEKËSI SPORTIVE-sidomos në çdo klub, nuk ka rregulla që vijnë nga ky aspekt, nuk ka protokolle, NUK KA AS KONTROLLE; lejet e lojtarëve për të zbritur në fushat tona, as që diktohen nga shëndeti e siguria për të.

 

AI QË ORGANIZON GARËN NUK EGZISTON PËR KËTË!

 

JETA ËSHTË MBI PASIONIN, FUTBOLLI NUK MUND TË JETË MBI JETËN;

 

Në evropë zbatuan këtë dhe i dhanë jetën Dwamenës.

 

Këtu, vetëm #PARTIZANI e bëri këtë; I mohoi ekipit cilësitë superiore të Raphael Dwamenës, një nga të huajt më të mirë të zbritur në këtë tokë, për ti dhënë jetë përtej futbollit!

 

E VETMJA MËNYRË PËR TA SHPËTUAR ISHTE KJO!

 

Vdekja e tij në fushë po bën xhiron e botës; Dashuria e tij për futbollin, nuk justifikon asgjë, asnjë, cilindo qe ka përgjegjesinë për këtë futbollin tonë!

 

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu