Dosja “CEZ-DIA”, deputeti socialist paraqitet në SPAK

0
Gjigandi

Deputeti socialist Agron Çela është thirrur ditën e sotme nga SPAK për të dhënë deklarime në lidhje me dosjen “CEZ-DIA”.

Agron Çela ka qenë më parë deputet i LSI, por kaloi nën siglën e PS.

Çela, asokohe krahu i djathtë i Ilir Metës ka pasur një kompani që ka pasur marrëdhënie kontraktuale e Kastriot Ismailajn, ish-bosin e DIA-s dhe pritet të japë shpjegime për transaksionet ekonomike të kryera.

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu