Do të ishte “e papërshtatshme”! Trump refuzon ftesën e Zelenskyt për të vizituar Ukrainën

0
Gjigandi

Ish presidenti i SHBA-së, Donald Trump refuzoi ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyt për të vizituar Ukrainën për të parë shkatërrimet e sulmeve të Rusisë, duke shtuar se ai e respekton Zelenskyn, por se një vizitë e tillë do të ishte “e papërshtatshme” në këtë përiudhë.

“Kam respektin maksimal për Presidentin Zelensky, por mendoj se do të ishte e papërshtatshme të shkoja në Ukrainë në këtë kohë”, tha Trump.

Sipas Trump, administrata e presidentit të SHBA-së Joe Biden “aktualisht po merret” me Zelensky dhe nuk do të donte “të krijonte një konflikt interesi”.

 

p.k\dita

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu