Debati për çmimet, Rama “shuplakë” Tabakut: Vetëm në Shqipëri nuk kanë ndryshuar

0
22
Gjigandi

Kryeministri, Edi Rama ka folur në Kuvend këtë të enjte në lidhje me akuzat se çmimet janë rritur.

Rama tha se vetëm në Shqipëri çmimi i energjisë nuk është ndryshuar, ndërsa kudo energjia po bën reprezalje.

“Vetëm në Shqipëri çmimi i energjisë nuk është ndryshuar, ndërsa kudo energjia po bën rëprerzalje. Por energjia për të cilën ne vazhdojmë paguajmë nga buxheti i shtetit, ndaj paguajmë këtë shifër inflacioni. Vetëm për eksportet me Serbinë dhe Maqedoninë kemi një rritje shumë domethënëse në aspektin e fondeve. INSTATI është i njëjti burim që foli dhe zonja Tabaku. Flasim për një muaj shumë pranë luftës dhe më pas kur ndodhën lëvizje të brendëshme”, tha ai

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu