Belind Këlliçi tek Opinion me 100 milionë lekë orë në dorë

0
514
Gjigandi

Ditën e sotme në emisionin Opinion i ftuar në panel ku po diskutohej për çështjen e inceneratoreve ishte dhe deputeti i PD Belind Këlliçi. I revoltuar Belindi ngriti gishtin e akuzës për vjedhje milionëshe.

Por fjalët binin ndesh me veprimet dhe aksesorët që ai kishte zgjedhur të vendoste në këtë emision.

Këlliçi mbante në dorë një orë e tipit Audemars Piguet që kushton plot 82.400 USD.

Rroga e një deputeti në Kuvend nuk është më shumë se 1200 euro. Sipas një llogarie të thjesht me këtë pagë deputeti duhet të punojë rreth 5 vite për të blerë këtë orë. Si ka mundësi që rroga si deputet  prej 1200 euro i  paska dalë e tepruar të jetojë por të shijoj dhe luksin?

A flitet për varfërinë me 100 milionë lekë orë në dorë?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu