Beleri, sërish kërkesë për t’i lejuar betimin, vendimin këtë herë do e marrë Gjykata e Durrësit

0
Gjigandi

Fredi Beleri ka bërë kërkesë në Gjykatën e shkalles së parë Durrës, për t’u lejuar që të bëjë betimin si kryetar i bashkisë së Himarës.

Kërkesa në Gjykatën e Durrësit ka mbërritur pak ditë më parë dhe do të shqyrtohet gjatë ditëve në vijim.

Çështja i është ngarkuar gjyqtarit Rexhep Bekteshi.

Kujtojmë se Fredi Beleri është rrëzuar dy herë nga Gjykata e Lartë.

Fredi Beleri u arrestua në ambientet e një lokali në Himarë, vetëm 2 ditë para zgjedhjeve lokale të 14 majit, pasi u kap në flagrancë bashkë më bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshi duke blerë vota.

RonaTyra

Beleri nuk ka mundur të marrë detyrën, pasi autoritetet gjyqësore nuk i dhanë leje për të kryer betimin.

Për çështjet e tij është angazhuar edhe vetë qeveria greke e cila e quan arrestimin të paligjshëm e politik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu