Bashkëpunimet e tyre kanë bërë “namin” e rrjetit, por çfarë po “gatuhet” tashmë nga Noizy dhe Rozana Radi

0
Gjigandi

Rozana Radi dhe Noizy janë dy bashkëpunëtorë të vjetër në muzikë, e madje debutimi i parë i Noizy-t, pas ardhjes së tij në Shqipëri ishte me Rozin.

Besoj shumë nga ju e mbani mend hitin e njohur “Mr yesterday”; “Fly”, që janë kënduar pafund nga rinia shqiptare 12 vite më parë, por që ritmet e këtyre këngëve këndohej po njëlloj edhe në clubet shqiptare sot.

Së fundmi Rozi dhe Noizy kanë publikuar disa foto ku shfaqen së bashku kokë më kokë. Prej kohësh në fakt u është kërkuar një bashkëpunim, për të rikujtuar kohët e vjetra dhe për të sjellë pak nostalgji në muzikën shqiptare.

Se çfarë është folur konktretisht ende nuk dihet, por shtrëngimi miqësor i duarve, mbase është një sinjal për rikthimin e fuqishëm të kësaj dyshe.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu