Aksident në Devoll, makina përplas 13-vjeçarin

0
Gjigandi

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës  në fshatin Qytezë Devoll, ku një fëmijë 13-vjeçar është përplasur nga një makinë.

Policia thekson se i mituri ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa është shoqëruar  në polici i shoferit të mjetit.

Njoftimi i plotë:

Devoll/Informacion paraprak

Më datë 04.11.2022, rreth orës 15:05, në fshatin Qytezë, Devoll, shtetasi T. D., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar një 13-vjeçar, këmbësor në rrugë, i cili u dërgua në spitalin e Korçës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

RonaTyra

Drejtuesi i automjetit, shtetasi T. D., është shoqëruar për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu