Aksident në By-Passin e Rrugës së Arbrit, njëri nga automjetet largohet nga vendi i ngjarjes

0
Gjigandi

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në By-pasin e Rrugës së Arbrit në fshatin Bastar Murrize të Tiranës. Në vendin e ngjarjes ndodhet një automjet i aksidentuar dhe i braktisur, që dyshohet të jetë përplasur me një tjetër mjet. Në vendin e ngjarjes duken pjesët e thyera edhe të makinës së dytë, ndërsa ajo është larguar nga aty.

Banorë të zonës thanë se në mjetin tip ‘Benz’ që ka mbetur në vendin e ngjarjes ka të dëmtuar të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore me autoambulancë drejt Klosit. Ndërkohë drejt vendit të ngjarjes është nisur një patrullë e policisë rrugore të Tiranës.

Kujtojmë se në vendin e aksidentit të sotëm, kanë ndodhur me dhjetëra përplasje automjetesh për shkak të kthesave shumë të forta dhe rrugës së ngushtë. Situata më problematike në By-Passin e rrugës së Arbrit bëhet gjatë ditëve me shi.

 

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu