Zbardhet shkresa që Kuvendi i dërgoi Gardës: Deputetët e përjashtuar, jo pjesë e aktiviteteve parlamentare

0
Gjigandi

Përmes një shkrese dërguar Gardës, Kuvendi kërkoi që të mos lejohen të marrin pjesën në aktivitetet parlamentare në kryesinë e Kuvendit deputetët e PD për të cilët është marrë masë disiplinore nga komisioni i etikës.

Konkretisht Kuvendi kërkon që deputetët demokratë Bardhi, Nallbani, Noka, Paloka, Vokshi dhe Korreshi të mos lejohen në kryesinë e Kuvendit deri në përfundim të afatit të njoftuar.

Paraditja e sotme në Kryesinë e Kuvendit është shoqëruar me tensione pasi deputetët e opozitës nuk u lejuan që të futen në zyrat e Kryesisë.

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu