VIDEO: Pamjet e rralla filmike të Tiranës në vitin 1994

0
Gjigandi

Rënia e sistemit komunist është një nga ngjarjet më të rëndësishme të Shqipërisë.

Por vitet e para nuk ishin dhe aq të thjeshta për qytetarët.

Kjo jo vetëm në aspektin ekonomik, por dhe në organizimin e një shoqërie me rregulla dhe norma të reja.

Në video shihet Tirana në vitin 1994.

Brezi i ri ndoshta nuk do ta njohë kryeqytetin e sotëm.

 

a.c./dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu