Vdekja misterioze e 25 vjeçarit në Korçë/ Dyshohet për vetvrasje (Emri)

0
Gjigandi

Një 25 vjeçar është gjendur i pajetë mëngjesin e sotëm në fshatin Desmirë në Lozhan të Korçës.

Burimet bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Edison Shemitraku, banues në një prej lagjeve të këtij fshati.

Paraprakisht dyshohet për një vetëvrasje pasi pranë trupit të 25 vjeçarit është gjetur një arme zjarri tip automatik me të cilin dyshohet se Shembitraku i ka dhënë fund jetës.

Ai vjeçari jetonte mes varfërisë bashkë me prindërit ndërsa për banorët e zonës njihet si një person që konsumonte pije alkoolike.

Policia ka mbëritur në vendngjarjedhe ka nisur hetimet dhe pritet të zbardhë më shumë detaje rreth kësaj ngjarje të rëndë.

Në njoftimin e policisë thuhet:

“Më datë 03.03.2020, rreth orës 09:30, jemi njoftuar se në fshatin Desmirë, Njësia Administrative Gorë, në afërsi të banesës së tij, dyshohet se ka vrarë veten me armë zjarri shtetasi E. Sh., 25 vjeç”  njofton policia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu