Tmerr nga Koronavirusi/ Ministri gjerman s’i jep dorën Merkelit, ajo habit me reagimin

0
104
Gjigandi

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka refuzuar t’i japë dorën kancelares Angela Merkel sot për shkak të rasteve me koronavirus në vend.

Ngjarja është shënuar në një samit në Berlin sot në mëngjes kur Horst Seehofer ka kundërshtuar të takojë zonjën Merkel.

Merkel e mori situatën lehtë duke tërhequr dorën e saj dhe duke qeshur me gjestin e ministrit bavarez.

Kancelarja Angela Merkel ka thënë:

Kjo është gjëja e duhur për të bërë.

Ndërsa edhe anëtarët e tjerë të tryezës kanë qeshur bashkë me të.

Lexo edhe:  Kryeministri Rus: Vetem nje reforme per marreveshjen Kosove-Serbi - Lajmi i Fundit - Lajme

Seehofer ka deklaruar në mediat gjermane dje se nuk takon më njerëz prej alarmit të koronavirusit në vend ndërsa edhe se shpreson që një vaksinë të bëhet e mudnur brenda pak muajve.

No touchy

German interior minister REFUSES TO SHAKE MERKEL’S HAND amid coronavirus scareREAD MORE: https://on.rt.com/ac00

Gepostet von RT am Montag, 2. März 2020

Burimi: dailymail

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu