fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Zuckerberg

Etiketim: Zuckerberg

Zuckerberg i vendosur që keqinformimi të “mos bëhet viral”

0
Sipas Mark Zuckerberg, Facebooku është duke e ndaluar keqinformimin sa i përket zgjedhjeve elektorale në Shtetet e Bashkuara dhe coronavirusit. Në një intervistë me BBC,...

Vendimi drastik i Zuckerberg, punonjësit mund të punojnë nga shtëpia për...

0
Facebook ka vendosur “të përqafojë” përgjithmonë punën në distancë edhe pasi të lehtësohen bllokimet e vendosura me qëllim parandalimin e koronavirusit. Ky vendim u përcoll...

Facebook emëron 20 persona të cilët mund t’i mposhtin vendimet e...

0
Bordi i ri mbikëqyrës do të rishikojë vendimet për heqjen e përmbajtjes nga Facebook. Anëtarët janë profesionistë të njohur që janë të pavarur nga...